html>

کد آهنگ

وظایف ایثارگران و خانواده های معظم شهدا در شرایط جنگ نرم و نفوذ دشمن - احیای دین و قرآن -شهداو دفاع مقدس و نسل جوان متعهد
X
تبلیغات
رایتل

احیای دین و قرآن -شهداو دفاع مقدس و نسل جوان متعهد

در خصوص احیای فرهنگ دین و قران بر اساس ایات قران و احادیث و فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دفاع مقدس


http://s4.picofile.com/file/7991351505/591.gif

وظایف ایثارگران و خانواده های معظم شهدا در شرایط جنگ نرم و نفوذ دشمن


اگرچه امروزه توان نظامی و تقویت جنگ افزارها از شاخص های مهم در حوزه امنیت محسوب می گردد و با وجود چالش های پیش روی منطقه خاور میانه خصوصاً حضور شکل جدیدی از اشرار و تکفیری ها که با حمایت برخی از دولت های منطقه موجب ناآرامی سایر کشورهای همسایه شده اند و تخریب سرزمینی و مهاجرت پناه جویان نیز از عواقب این رویداد تلخ است لاجرم افزایش توان دفاعی کشور در اولویت قرار می گیرد، البته با وجود حضور مقتدرانه فرماندهی کل قوا، مقام معظم رهبری و تدبیر ایشان در این امر مهم، کشور ما  هر روز در حوزه دفاعی خصوصاً سلاح های استراتژیک بازدارنده مجهزتر شده است و آنچه خیلی مهم است تجربه 8 سال دفاع مقدس است چرا که جنگ تحمیلی برای ما یک  دانشگاه بود. اگرچه خیلی از فرزندان این مرز و بوم را در این نبرد نابرابر از دست دادیم ولی به دستاورد های مهمی همچون خود اتکایی و باور اینکه که ما می توانیم، رسیدیم. همه این موضوعات ماحصل جنگ سخت است؛ جنگ‌هایی که از منابع سخت و وسایل و ادوات نظامی در آن استفاده می‌شود. جنگ سخت نیازمند منابع سخت است منظور از «منابع سخت» آن دسته از منابعی است که در نهایت «استعداد و توان رزمی» شکل می‌گیرد و شامل مؤلفه‌هایی چون سلاح، نیروی نظامی، منابع مالی و اقتصادی، و... می‌شود. جنگِ سخت، عینی، واقعی و محسوس است و می‌توان آن را با ارائه برخی از معیارها، اندازه‌گیری کرد. همچنین در جنگ سخت، با تخریب و حذف فیزیکی حریف و تصرف و اشغال سرزمین اهداف تأمین و اراده تحمیل می‌‌‌شود. 

 

اما وقتی دشمن می داند که نمی تواند از مولفه های جنگ سخت در مقابل جمهوری اسلامی بهره ببرد و به خوبی درک کرده که ایران در منطقه خاورمیانه و خصوصاً خلیج همیشه فارس قدرت منطقه است، رویکرد خصمانه خود را عوض و با یک بزک سیاسی به سمت جنگ نرم می رود، جنگ نرم عمدتاً بر مبنای منابع قدرت نرم تعریف می‌شود. جنگ نرم الگوی تهاجمی استراتژیک، سازمان یافته و هدفمند است که طبق یک طرح و برنامه جامع، منابع داخلی و خارجی را علیه کشور هدف بسیج کرده و بر مبنای اصول، برنامه‌ها و تکنیک‌های نرم و طی مجموعه‌ای از فرایندهای منسجم، تغییرات ساختاری، هویتی و بنیادین را ایجاد می‌کند. به عبارت دیگر، جنگ نرم منازعه‌ی اطلاعات پایه، آگاهی محور، پردامنه و بلند مدت است که بعد از پایان جنگ سرد از جهت کارکردی در بستر جنگ روانی شکل گرفته و عمدتاً توسط دولت‌ها و با بهره‌گیری از پارادایم‌های ایدئولوژی مکتبی علیه هویت و دانایی ملت‌ها و با هدف برتری فرهنگی - سیاسی برنامه‌ریزی و به مورد اجراء در می‌آید. آرایش این جنگ، اطلاعاتی و محل‌ درگیری محیط اذهان ملت است که با هدف تسخیر و انهدام کارکرد‌های ایدئولوژیک و منابع قدرت معنابخش ملی از طریق ابزارهای دانشی و رسانه‌ای است. با این وجود، جنگ نرم یک اقدام تعمدی و تدبیر شده است؛ مهم‌ترین قلمروهای جنگ نرم؛ فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است؛ قصد اصلی عاملان جنگ نرم تاثیر نهادن بر باورها، نگرش‌ها، ارزش‌‌‌ها و انگیزش مخاطبان است؛ آماج جنگ نرم به مردم کشورها محدود نمی‌شود، بلکه دولتمردان و نخبگان را نیز هدف و آماج قرار می‌‌‌دهد؛ عاملان جنگ نرم در پی آن هستند که در بلند‌مدت منش و رفتار مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهند. مقام معظم رهبری درباره جنگ نرم علیه ایران چنین تعریفی را ارائه دادند: «جنگ نرم» یعنی جنگ به وسیله‌ی ابزارهای فرهنگی، به وسیله نفوذ، دروغ، شایعه پراکنی با ابزارهای پیشرفته‌ای امروز وجود دارد، ابزارهای ارتباطی که ده سال، پانزده سال قبل و سی سال قبل نبود، جنگ نرم یعنی ایجاد تردید در دل‌ها و فرهنگ های مردم بر این اساس باید جنگ نرم را بالفعل شدن تهدید نرم قلمداد کرد. حوادثی که پس از انتخابات سال 1388 رخ داده، نمونه و مصداق بارز جنگ نرم می‌باشد.
مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص نفوذ دشمن در شرایط پسا تحریم توصیه های ارزنده ای خطاب به مردم و مسئولین داشته اند؛ در یکی از این توصیه های ایشان اشاره می فرمایند که: نفوذ فرهنگی و سیاسی خطرناکتر از نفوذ اقتصادی و امنیتی است، دشمن بدنبال دگرگون کردن باورهای جامعه و نفوذ در مراکز تصمیم گیری و تصمیم‌سازی است.
دوشنبه 2 مرداد 1396   01:13   اخلاص و ایثار هنر مردان خداست   |  نظرات (0)

 

THEME by : onway.ir

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.