html>

کد آهنگ

ارزش های دفاع مقدس - احیای دین و قرآن -شهداو دفاع مقدس و نسل جوان متعهد
X
تبلیغات
رایتل

احیای دین و قرآن -شهداو دفاع مقدس و نسل جوان متعهد

در خصوص احیای فرهنگ دین و قران بر اساس ایات قران و احادیث و فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دفاع مقدس


ارزشهای دفاع مقدس 

هیچ مقطعی از تاریخ چندهزارساله ایران,به اندازه دوران دفاع مقدس ارزشهای ملی و میهنی و دینی ایرانی متبلور نگردید . ارزشهای دفاع مقدس علاوه بر اینکه از تنوع و لطافت خاصی برخوردارند , دارای پایداری و ثبات ویژه‌ای نیز می‌باشند و این بدلیل ویژگی‌های منحصر به فرد دوران دفاع مقدس است . در این مورد شواهد بسیاری را می‌توان بیان کرد که اصرار نوجوانان برای اعزام به جبهه‌ها یکی از این موارد است .
به تصویر کشیدن این صحنه‌های زیبا, آنهم برای کسانی که در آن لحظات حساس و تاریخی وجود نداشته‌اند, رسالتی است عظیم که بیش از هر کسی بر دوش معلمان کشور سنگینی می‌کند . چرا که معلمی شغل مهمی است که ضرورت آن بر کسی پوشیده نمی‌باشد . این ضرورت عمدتا شکل‌دهی تجربیاتی است که منجر به تغییرات مطلوب رفتاری در دانش‌آموزان می‌شود . به خاطر همین ضرورت آشکار است که نقش معلم جنبه نهادی پیدا کرده و بسیاری از گروههای اجتماعی و افراد و دانشجویان و دانش‌آموزان مختلف , انتظارات کلی مشخصی از آنچه که یک معلم  باید باشد دارند .
بنابراین بنظر می‌رسد روشهای بکار گرفته شده در تبیین و ترویج ارزشهای دفاع مقدس از سوی معلمان و ابتکار آنها در بکارگیری روشهای جذاب و نوین در این زمینه, کارگشا و حساس است . چه بسا صرف هزینه‌های هنگفت در ارائه ناقص و ناموفق ارزشهای دفاع مقدس به اندازه یک ساعت گفتگوی خالصانه و بی‌ریای یک معلم با دانش آموزان کارآئی نداشته باشد . پس بر مسئولین رده بالای نظامی و تربیتی کشور است که دست در دست هم با پشتیبانی و راهنمائی معلمان در ارائه و تبیین و ترویج ارزشهای دفاع مقدس, آنها را در این وظیفه دشوار یاری کنند

دوشنبه 30 مرداد 1396   01:37   اخلاص و ایثار هنر مردان خداست   |  نظرات (0)

 

THEME by : onway.ir

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.