html>

کد آهنگ

شهدا - احیای دین و قرآن -شهداو دفاع مقدس و نسل جوان متعهد
X
تبلیغات
رایتل

احیای دین و قرآن -شهداو دفاع مقدس و نسل جوان متعهد

در خصوص احیای فرهنگ دین و قران بر اساس ایات قران و احادیث و فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دفاع مقدس


 همه ما با حضور در مجلسی که درباره شهدا و مقام آنها گفته می‌شود، احساس حسرت می‌کنیم و دوست داریم به گونه‌ای در مسیر آنها حرکت کنیم.
در آیه 27 سوره مبارکه یاسین  ، خداوند در این آیه از قول شهید بیان می‌دارد که: «ای کاش قوم من می‌دانستند خدا چگونه از ما پذیرایی می‌کند»! شهدا میهمان خداوند هستند و خداوند نیز با بهترین نعمت‌ها از آنها پذیرایی می‌کند.

 رزق مجلس شهدا  اتمام حجت برای افراد است .  شهدا به ما نشان داده‌اند که اگر بخواهیم به خدا برسیم و سعادت‌مند شویم، راه، درست راهی است که شهدا پیموده‌اند؛ چراکه شهدا «السابقون السابقون» بودند.
 اگر بخواهیم در مسیر شهدا قرار گیریم، باید به نکاتی توجه داشته باشیم، افزود: ما در این مسیر باید در انجام واجبات مانند نماز، روزه، خمس، حجاب و... از دیگران سبقت بگیریم؛ چراکه شهدا نیز در انجام واجبات از دیگران سبقت گرفته‌اند.
 سبقت در ترک محرمات را از دیگر ضروریات رسیدن به مقام شهدا  است. ما باید باور کنیم که گرفتار شدن در گناهان انسان را از رسیدن به مقامات عالی باز می‌دارد؛ از این رو باید در ترک محرمات از یکدیگر سبقت بگیریم.
انسان برای این که به مقام شهدا دست یابد، باید در خدمت به مردم از همدیگر سبقت بگیرد، تا جایی که در یاری رساندن به دیگران، جست‌وجو کند؛ همان کاری که شهدا انجام می‌دادند.

 

شنبه 16 دی 1396   08:51   اخلاص و ایثار هنر مردان خداست   |  نظرات (0)

 

THEME by : onway.ir

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.